Hulajnoga elektryczna dla 5 latka

Hulajnoga elektryczna dla 5-latka to dowód na to, jak zmieniają się gadżety, które kupujemy dzieciom. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu doskonałym pomysłem na prezent dla takiego malucha był rower, ewentualnie tradycyjna hulajnoga, dziś coraz częściej można zobaczyć dzieci posługujące się hulajnogą elektryczną. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jest to zjawisko negatywne – trzeba iść z duchem czasu i pozwolić dzieciom przystosować się do rzeczywistości, w jakiej przyjdzie im żyć. Mimo to, wciąż znajdziemy wielu przeciwników takiego prezentu.

My do nich jednak nie należymy! Żeby to udowodnić, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Podpowiadamy, jaka hulajnoga elektryczna dla 5-latka jest najlepsza. Wskazujemy, na co zwrócić uwagę, a także z jakimi obwarowaniami wiąże się taki zakup.

Hulajnoga elektryczna dla 5 latka Ranking
Jaka Hulajnoga elektryczna dla 5 latka?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest hulajnoga elektryczna dla 5-latka?

Pojęcie hulajnogi elektrycznej dla 5-latka można traktować bardzo szeroko. Najczęściej mamy tu na myśli hulajnogi nieco przypominające te tradycyjne, tyle że dziecko nie musi odpychać się nogą. Zamiast tego, trzyma obie stopy na podeście, a silnik elektryczny, który znajduje się w konstrukcji urządzenia, sprawia, że hulajnoga się porusza. Dziecko może dodawać gazu lub hamować. Jednak możemy rozszerzyć to także na hulajnogi elektryczne dla 5-latka, które wykorzystują prąd do czegoś innego, na przykład efektów świetlnych lub dźwiękowych, a napędzane są siłą mięśni.

Hulajnoga elektryczna dla 5-latka
Hulajnoga elektryczna dla 5-latka / Ranking najlepszych, cena i opinie

Hulajnoga elektryczna dla 5-latka a przepisy

W zależności od tego, którą z tych możliwości wybierzemy, będziemy musieli wziąć poprawkę na obowiązujące przepisy prawa. O ile używanie hulajnogi elektrycznej dla 5-latka, jeśli nie posiada ona napędu, a tylko świeci lub gra, nie budzi większych wątpliwości, o tyle z tą napędzaną silnikiem może być problem. Zgodnie z przepisami, dziecko poniżej 10 roku życia może jej używać tylko na terenie prywatnym lub w oznaczonej stosownymi znakami strefie zamieszkania. Na pozostałych drogach publicznych może się nią poruszać dopiero po ukończeniu 10 roku życia, ale tylko pod warunkiem, że zrobi kartę rowerową. Jest to niezależne od tego, czy maluch znajduje się pod pieczą rodzica, czy też nie.

Zobacz też: Hulajnoga elektryczna do 100 kg

Jaką hulajnogę elektryczną dla 5-latka wybrać i kupić?

Klasyczna e-hulajnoga nie sprawdzi się w przypadku tak małego dziecka, i to nie tylko ze względu na pokaźne rozmiary. Musimy tu uwzględnić wiele kwestii, od anatomii dziecka, aż po jego zdolności poznawcze. Żeby zdecydować, jaka hulajnoga elektryczna dla 5-latka jest najlepsza, zwróćmy więc uwagę na takie kwestie, jak:

  • Wymiary i waga,
  • Moc i prędkość,
  • Zasięg,
  • Bezpieczeństwo.

Wymiary i waga hulajnogi elektrycznej dla 5-latka

Jak łatwo się domyślić, dobra hulajnoga elektryczna dla 5-latka powinna być znacząco mniejsza. Dzięki temu dziecku będzie się ją wygodnie użytkowało. Zadbajmy o to, by posiadała szeroki zakres regulacji wysokości kierownicy. Nie chodzi tylko o dopasowanie jej do wzrostu dziecka, ale też o fakt, że może ona rosnąć razem z naszą pociechą. Dzięki temu jesteśmy skłonni zainwestować w nią więcej pieniędzy, bo nasz maluch wyrośnie z niej dopiero po kilku latach.

Sprawdź też: Hulajnoga elektryczna dla 9 latka

Pamiętajmy też, że hulajnogę elektryczną dla 5-latka trzeba czasem podnieść, przeprowadzić przez próg czy wprowadzić na wzniesienie. Jeśli będzie ciężka, kilkukrotnie lżejszy od dorosłej osoby maluch może sobie z tym nie poradzić. Musi więc ona posiadać lekką konstrukcję – niestety, odbywa się to kosztem wytrzymałości. Dlatego właśnie dobra hulajnoga elektryczna dla 5-latka posiada restrykcyjne limity wagowe, a my nie powinniśmy stawać na niej nawet na chwilę, by ją wypróbować. Nie mówiąc już o jeździe wraz z dzieckiem.

Jaka hulajnoga elektryczna dla 5-latka
Jaka hulajnoga elektryczna dla 5-latka jest najlepsza?

Moc i prędkość hulajnogi elektrycznej dla 5-latka

W tej kwestii także dostrzegamy, jak bardzo różni się dobra hulajnoga elektryczna dla 5-latka od tej dla dorosłych, czy nawet dla starszych dzieci. W drugim przypadku większa moc, a co za tym idzie, imponujące przyspieszenie, może i są atutem. W przypadku maluszków dobra hulajnoga elektryczna dla 5-latka nie powinna się zanadto rozpędzać. Najlepiej, jeśli dorównuje ona prędkości chodzenia. Pamiętajmy, że maluch w tym wieku nie ma takiego refleksu ani zdolności przewidywania, by uchronić się od różnych zagrożeń, dlatego ograniczenia konstrukcyjne powinny zrobić to za niego.

Może Cię zainteresować: Hulajnoga elektryczna 10 cali

Jaka hulajnoga elektryczna dla 5-latka jest najlepsza? Zasięg

Tutaj teoretycznie znajdziemy pewne podobieństwo. Zarówno e-hulajnoga dla dorosłych, jak i dobra hulajnoga elektryczna dla 5-latka powinna posiadać jak największy zasięg, by maluch mógł wybrać się na długą przejażdżkę bez konieczności ładowania. Z drugiej jednak strony, większy zasięg oznacza także większy akumulator, a ten ma ogromny wpływ na masę całej hulajnogi. Dlatego właśnie musimy wybrać tutaj złoty środek i model, który jednocześnie jest lekki, ale w porównaniu do podobnych produktów posiada przyzwoity zasięg.

Czy hulajnoga elektryczna dla 5-latka jest bezpieczna?

Ostatnia kwestia, którą chcemy rozważyć, to bezpieczeństwo hulajnogi elektrycznej dla 5-latka. Sami, jako rodzice, jesteśmy w stanie ocenić, na ile jest to rozsądny pomysł w przypadku naszego dziecka. Musimy wziąć pod uwagę jego dojrzałość i temperament. Nawet jeśli wybierzemy model o niewielkiej mocy, dbajmy o to, by maluch zawsze miał na głowie kask, a najlepiej także ochraniacze na kończyny. Dzięki temu nie tylko chronimy głowę przed poważnymi urazami, które mogą się zdarzyć nawet przy niskiej prędkości, lecz także wyrabiamy w dziecku zdrowe nawyki.

Zobacz również: Hulajnoga elektryczna 3000W

Jak się okazuje, najlepsza hulajnoga elektryczna dla 5-latka także jest w stanie zwiększyć jego bezpieczeństwo. Chodzi o modele wyposażone w światła z tyłu, z przodu, jak i z boku. Zwiększają one widoczność naszego dziecka dla innych uczestników ruchu. Przydają się nie tylko po zmroku, również w dzień dobrze oświetlony mały użytkownik jest bardziej widoczny.

Gdzie kupić hulajnogę elektryczną dla 5-latka?

Rozsądnym wyborem, jeśli chodzi o zakup hulajnogi elektrycznej dla 5-latka, będzie sklep internetowy – to tam znajdziemy największy wybór. Warto też odwiedzić sklepy z akcesoriami dla dzieci, a nawet niektóre markety z gadżetami elektronicznymi. Tam z kolei mamy możliwość przymierzenia wybranego modelu do dziecka. Jeśli zaś chodzi o producentów, których znajdziemy na półkach, warto tu wymienić na przykład Spokey, Segway, Movino, Xiaomi i innych.

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 5-latka
Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 5-latka

Cena hulajnogi elektrycznej dla 5-latka

Na szczęście dla nas, cena hulajnogi elektrycznej dla 5-latka ze względu na mniejszą konstrukcję, moc i akumulator jest znacząco niższa od tradycyjnej. Najtańszy model dla dziecka kupimy już za około 300 zł. Najdroższy może kosztować do 1500 zł.

Hulajnoga elektryczna dla 5-latka

Czy Waszym zdaniem taki zakup jest w ogóle rozsądny? A jeśli tak, to jakie miejsca polecacie do nauki jazdy na takim sprzęcie? Podzielcie się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy! Czekamy na Wasze opinie o hulajnogach elektrycznych dla 5-latków.

Hulajnoga elektryczna dla 5 latka / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy dla Was nie tylko rzeczowy poradnik, lecz także całkiem konkretne propozycje. Zebraliśmy je na podstawie doświadczeń rodziców i szczególnie polecanych modeli, a następnie stworzyliśmy poniższy ranking najlepszych hulajnóg elektrycznych.

2.
Denver SCK-5400 Czarny
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka Denver
3.
Razor Power Core E90 Zielony
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka Razor
4.
Segway Ninebot by Zing C10
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka Segway
7.
Denver SCK-5400 Biały
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka Denver
8.
vidaXL Hulajnoga elektryczna z LED 120 W Czarna
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka vidaXL
10.
VidaXL 120 W Różowy
Hulajnoga elektryczna dla 5 latka vidaXL

Dodaj opinie na forum