Hulajnoga elektryczna dla 6 latka

Hulajnoga elektryczna dla 6-latka to dość kontrowersyjny pomysł, który ma tylu zwolenników, co i przeciwników. Niewątpliwie jest to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w podróżach na niewielkie, kilkukilometrowe odległości. Trzeba jednak przyznać, że to rozwiązanie przede wszystkim dla niezwykle rozsądnych i dojrzałych jak na swój wiek dzieci. Hulajnoga elektryczna dla 6-latka to nie zabawka, służy rozrywce, ale może także przyczynić się do zagrożenia zdrowia i życia dziecka. A ponad tymi dylematami stoją jeszcze przepisy prawa.

Czy warto kupić dziecku taki gadżet? A jeśli tak, jaka hulajnoga elektryczna dla 6-latka jest najlepsza? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym rozkładamy tę sprawę na czynniki pierwsze.

Hulajnoga elektryczna dla 6 latka Ranking
Jaka Hulajnoga elektryczna dla 6 latka?
Ranking najlepszych >>>

Co to jest hulajnoga elektryczna dla 6-latka?

Jeszcze kilkanaście lat temu dziecku w tym wieku kupowało się co najwyżej rower, jednak obyczaje w kwestii prezentów dla kilkulatków mocno ewoluowały. Coraz częściej decydujemy się na zakup droższych i większych gadżetów, jak na przykład quad na komunię czy właśnie hulajnoga elektryczna dla 6-latka. Z pozoru wygląda ona jak zwykła hulajnoga, jaką i my znamy z naszego dzieciństwa, jednak istnieją istotne różnice. Jest ona napędzana nie siłą mięśni naszej nogi, lecz silnikiem elektrycznym. Przez to wygodniej jej używać, ale też więcej waży, rozpędza się do znaczących prędkości i można łatwo zrobić sobie na niej krzywdę.

Hulajnoga elektryczna dla 6-latka
Hulajnoga elektryczna dla 6-latka / Przepisy, opinie, ranking najlepszych

Hulajnoga elektryczna dla 6-latka a przepisy

Kupując najlepszą hulajnogę elektryczną dla 6-latka, nie możemy zapominać o aktualnie obowiązujących przepisach prawa. Te w ostatnim czasie stały się znacznie bardziej restrykcyjne. Tym samym dzieci w wieku 6 lat mogą korzystać z hulajnogi elektrycznej tylko pod opieką dorosłych w strefie zamieszkania, jak również poza drogami publicznymi, na przykład na prywatnym podwórku.

Zobacz też: Hulajnoga elektryczna do 300 zł

Co to dokładnie oznacza? Dzieci do lat 10 nie mogą używać hulajnogi elektrycznej dla 6-latka na drogach publicznych, nawet za zgodą, czy też pod opieką rodzica. Nie wolno im jeździć ani po chodniku, ani po strefie dla rowerów, ani na jezdni. Co więcej, gdy skończą dziesiąty rok życia, muszą zdobyć odpowiednie uprawnienia, najczęściej będzie to karta rowerowa. Dopiero osoby pełnoletnie mogą poruszać się na hulajnogach elektrycznych bez jakichkolwiek uprawnień.

Jaką hulajnogę elektryczną dla 6-latka wybrać i kupić?

Czy zatem nawet najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka jest bez sensu, ponieważ może on się na niej poruszać w bardzo ograniczonym zakresie? Okazuje się, że nie do końca. Na rynku znajdziemy ciekawe rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby małych klientów w świetle nowych przepisów. Jako że jest to dość spory wydatek, warto zdecydować się na gadżet, który posłuży nam nie tylko na podwórku i w strefie zamieszkania.

Sprawdź także: Hulajnoga elektryczna do 800 zł

Chodzi o hybrydową hulajnogę elektryczną dla 6-latka. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie zalety hulajnóg tradycyjnych, jak i elektrycznych. Kiedy dziecko używa ich w przestrzeni publicznej, do napędzania może wykorzystywać siłę własnych mięśni, dokładnie tak, jak my napędzaliśmy w dzieciństwie swoje hulajnogi. Kiedy jednak jest to zgodne z prawem, z powodzeniem użyje napędu elektrycznego.

Jaka hulajnoga elektryczna dla 6-latka
Jaka hulajnoga elektryczna dla 6-latka jest najlepsza? Sprawdź ranking, porównaj opinie

Jaka hulajnoga elektryczna dla 6-latka jest najlepsza?

Pora zastanowić się, jaka jest najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka. W tym celu musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Zasięg i prędkość,
  • Bezpieczeństwo,
  • Oświetlenie,
  • Rozmiary i waga.

Zasięg i prędkość hulajnogi elektrycznej dla 6-latka

Wydawałoby się, że im większa moc, zasięg oraz prędkość hulajnogi elektrycznej dla 6-latka, tym lepsze urządzenie mamy przed sobą. To nie do końca prawda. Dla rodziców i opiekunów dzieci największe znaczenie z tych trzech kryteriów powinien mieć zasięg. Czasem producent określa, jaki dystans można przejechać na jednym ładowaniu, czasem podaje, ile czasu jest w stanie działać bateria bez konieczności ładowania. Jako że dziecko nie porusza się samo na duże odległości, nie muszą to być imponujące liczby.

Może Cię zainteresować: Hulajnoga elektryczna do 3000 zł

Dużo ważniejszy jest czas ładowania. Idealnie, gdyby dobra hulajnoga elektryczna dla 6-latka była szybko gotowa do pracy i ładowała się nie dłużej niż 5 godzin. Prędkość natomiast nie powinna być zbyt imponująca, ponieważ dziecko nie jest jeszcze w stanie przewidzieć konsekwencji zbyt szybkiej jazdy. 10-15 kilometrów na godzinę w zupełności wystarczy.

Bezpieczeństwo hulajnogi elektrycznej dla 6-latka

Skoro już o tym mowa, na niczym tak nie zależy rodzicowi, jak na bezpieczeństwie swojego dziecka. Dobra hulajnoga elektryczna dla 6-latka wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw. Posiada szereg systemów, które przynajmniej częściowo zabezpieczają dziecko. Chodzi przede wszystkim o system ochrony przed przypadkowym startem, na przykład gdy dziecko stoi przed przejściem dla pieszych. Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka nie ruszy nawet po przekręceniu manetki, jeśli dziecko nie odepchnie się najpierw nogą.

Oświetlenie hulajnogi elektrycznej dla 6-latka

Dobra, hybrydowa hulajnoga elektryczna dla 6-latka ma jeszcze jedną zaletę – posiada ona oświetlenie. Nad bezpieczeństwem naszej pociechy czuwają zarówno światła z przodu, z tyłu, jak i z boku urządzenia, które działają nawet wówczas, gdy hulajnoga napędzana jest siłą mięśni. Chodzi nie tylko o to, by dziecko widziało, co znajduje się przed nim, ale też by było widoczne dla innych kierowców.

Sprawdź również: Hulajnoga elektryczna do 2500 zł

Wielkość i waga hulajnogi elektrycznej dla 6-latka

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka nie może być zbyt duża, gdyż dziecko może z nią sobie nie poradzić. Wybierzmy małe i lekkie urządzenie, ważące maksymalnie do 5 kilogramów. Odbywa się to kosztem mniejszej pojemności akumulatora i mniejszych kółek, ale rozmiar oraz masa sprzętu w przypadku dzieci jest priorytetem. Na szczęście, dzieci nie mają masy większej niż 50 kg, dlatego hulajnoga elektryczna dla 6-latka nie musi być tak solidna, jak dla dorosłej osoby.

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka
Najlepsza hulajnoga elektryczna dla 6-latka

Gdzie kupić hulajnogę elektryczną dla 6-latka?

Najbardziej opłacalny jest zakup dobrej hulajnogi elektrycznej dla 6-latka w sklepie internetowym. Znajdziemy ją też w niektórych sklepach stacjonarnych, zwłaszcza w tych z zabawkami lub elektroniką. Producenci podobnych urządzeń to na przykład Spoky, Monorim, Trolls, Hot Wheels i inni.

Cena hulajnogi elektrycznej dla 6-latka

Ile kosztuje dobra hulajnoga elektryczna dla 6-latka? Na taki zakup musimy sobie przygotować kwotę od 250 do nawet 600 zł. Cena zależy od pojemności akumulatora, renomy producenta i stopnia zaawansowania samego urządzenia.

Hulajnoga elektryczna dla 6-latka – opinie

Jesteśmy ciekawi, czy opowiadacie się po stronie przeciwników, czy może zwolenników tego rozwiązania? Dajcie znać, co sądzicie! Czekamy na Wasze opinie o hulajnogach elektrycznych dla 6-latków.

Hulajnoga elektryczna dla 6 latka / Ranking najlepszych

Idealnym podsumowaniem całego naszego poradnika będzie ranking najlepszych hulajnóg elektrycznych dla 6-latków. Znajdziecie w nim tylko sprawdzone propozycje. Cieszą się one doskonałą opinią zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

2.
Denver SCK-5400 Czarny
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka Denver
3.
Razor Power Core E90 Zielony
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka Razor
4.
Segway Ninebot by Zing C10
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka Segway
7.
Denver SCK-5400 Biały
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka Denver
8.
vidaXL Hulajnoga elektryczna z LED 120 W Czarna
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka vidaXL
9.
VidaXL 120 W Różowy
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka vidaXL
10.
vidaXL Hulajnoga elektryczna z siodełkiem Czerwony
Hulajnoga elektryczna dla 6 latka vidaXL

Dodaj opinie na forum